به گزارش خبرگزاری مهر، طراحان آلمانی، با هدف نزدیک‌تر کردن مبدل‌های انرژی طبیعت به الکتریسیته مناطق مسکونی و ساختارهای مصرف کننده انرژی، موفق شدند با الهام از توربین‌های عمودی به نام Eddy، توربین‌های بادی درخت‌مانند، با ظاهری نسبتا زیبا، ابداع کنند که Power Flowers یا "گل‌های انرژی" نام دارند.


توربین‌های سه‌پره موسوم به گل‌های انرژی را می‌توان در هر جایی نصب کرد و به جای داشتن چندین توربین قدرتمند و کارآمد که در سراسر زمین پراکنده شده‌اند، چند توربین با کارایی کمتر را در نزدیکی منطقه سکونت کاربران، به صورت متراکم، کار گذاشت.

توربین‌های Power Flowers ستونی فلزی خواهند بود که در بالا شاخه شاخه شده و بر روی هر شاخه می‌توان ٣ تا 12 توربین سه پره نصب کرد. این توربین‌ها را می‌توان در فواصل نزدیک‌تری از مناطق مسکونی نصب کرد و حتی امکان نصب آنها در پارک‌های عمومی، کنار خیابان‌ها و کناره جاده‌ها نیز وجود دارد.

بر اساس محاسبات طراحان گل‌های انرژی، یکی از این ستون‌ها، با داشتن سه توربین، می‌تواند در سرعت بادی برابر ۵ متر بر ثانیه، سالانه 13 هزار کیلووات بر ساعت برق تولید کند، در حالی که آلودگی صوتی آن بسیار کم است. ساختارهای 12 توربینه نیز در سرعت باد مشابه، به صورت سالانه، از توانایی تولید 55 هزار کیلووات بر ساعت برق برخوردارند.موضوعات: معماری پایدار