ابراهیم روحی، نویسنده وبلاگ نگاه به محیط با دید مجازی، در یادداشتی با عنوان همه چیز در مورد مسابقه برج یادمان اردبیل، به حاشیه‌های مسابقه معماری برج یادمان اردبیل پرداخته که ظاهرا همچون اکثر مسابقات معماری ایران، با حرف و حدیث زیاد و عدم پایبندی برگزارکننده به تعهدات خویش همراه بوده است:


"... تاریخ اعلام نتایج، بنا به اعلام برگزار کننده، روز 10 خرداد بود که چند روز قبل از موعد تحویل، دبیرخانه مسابقه، طی اطلاعیه‌ای زمان مسابقه را تمدید کرد و روز 16 خرداد را برای تحویل آثار انتخاب کرد و در اطلاعیه مورد نظر یادآور شد که زمان فوق به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. ... اما برگزارکننده دو روز دیگر نیز به کسانی که طرح‌شان را برای دبیرخانه مسابقه ارسال نکرده‌اند، فرصت داده و حال اینکه این تمدید قبل از موعد مقرر از طرف برگزار کننده به سایرین اطلاع داده نشده بود. ... با بررسی‌های بیشتر، متوجه شدیم که 150 طرح برای دبیرخانه مسابقه ارسال شده‌اند که از این بین 30 طرح در دو روز پایانی ارسال شده‌اند.

یه چند روز مانده به زمان‌بندی تحویل آثار شرکت‌کنندگان، برگزارکننده اسامی داوران را اعلام کردند و مقرر شد که 24 خرداد، زمان داوری مسابقه خواهد بود که در این روز داوران به اردبیل آمدند و داوری برگزار شد. ... اما داوران با توجه به اختلاف امتیاز کمی که بین طرح‌های برتر وجود داشت، تصمیم گرفتند تا 20 روز دیگر نیز به سه طرح منتخب وقت دهند تا پروژه‌ها را تکمیل کرده و در روز 20 تیر، در تهران، طی جلسه‌ای با حضور داوران مسابقه و کارفرما و طراحان آثار برگزار شود و طرح برتر انتخاب گردد. روز 20 تیر، در  تهران، ابتدا طراحان پروژه خود را شرح مختصری دادند و سپس داوران که حالا به طرز عجیبی تعدادشان 4 نفر شده بود و نفراتی به هیئت داوران اضافه شده بود که در فراخوان اولیه، اسمشان نبود و کسانی که قبلا بودند، حالا حذف شده بودند و جالب‌تر از همه اینکه تعدادشان یک عدد زوج بود، به بررسی کارها از لحاظ اجرا پرداختند. ... بنا بر اعلام کارفرما، مبنی بر نظر داوران، طرح گروه تبریزی، به دلیل اصلاحات اجرایی نقشه‌های معماری کمی که نسبت به سایر گروه‌ها داشت، به عنوان طرح برگزیده برای اجرا انتخاب شد و مسابقه رتبه‌بندی به صورت اول و دوم و سوم نداشت. 

... با تصمیم برگزارکننده، پنج سکه به هر کدام از سه طرح برگزیده داده شد، چیزی که مغایر با قانون مسابقه بود و در فراخوان اشاره شده بود که به طرح‌های برتر، به ترتیب 10 و 8 و 5 سکه تعلق خواهد گرفت. ..."