دکتر ایمان رئیسی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و نویسنده وبلاگ شب‌نوشت‌های ایمان رئیسی، در یادداشتی با عنوان خبر کوتاه بود: دانشجو بگیرید!، به رشد بی‌ضابطه و بی‌سابقه جذب دانشجوی معماری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، در سال جاری پرداخته است: 

"دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در ترم جاری 213 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد معماری گرفته است و کلاس‌های درس مبانی زیبایی‌شناسی معماری من در این دانشکده به دو کلاس حدود 40 نفری و یک کلاس 59 نفری رسیده است!

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی هم در ترم جاری حدود 70 دانشجوی ارشد معماری گرفته است و تعداد دانشجویان یکی از آتلیه‌های طرح معماری یک به حدود 24 نفر رسیده بود. ...

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران در ترم جاری 16 نفر دانشجوی دکترای معماری ثبت نام کرده است. یاد روزهای سال‌های 1380 افتادم که با دوستان گرامی: پریسا علیمحمدی و مهسا مجیدی، کلاس سه‌نفره‌ای را در دوره دکترای معماری تشکیل می‌دادیم.

طرح توجیه اقتصادی: چون دولت به دانشگاه آزاد اسلامی اجازه افزایش شهریه را نمی‌دهد، این دانشگاه هم ظرفیت پذیرش دانشجویان را بسیار بسیار بالا برده است."