زروان، بر اساس اهداف و چشم‌انداز‌ اولیه‌ای که برای آن، به عنوان پژوهشگاهی برای هنر و معماری، تعریف کرده بودم، در طول 7 سال گذشته، به ساختار پژوهشی نسبتا مشخصی دست یافته است که تقریبا حوزه‌های مختلف معماری را، از وادی نظریه تا حرفه، دربرمی‌گیرد. اما با توجه به تجربیات سال‌های گذشته و بر اساس برخی بازخوردهایی که در این سال‌ها، از خوانندگان دریافت کرده‌ام، به این نتیجه رسیده‌ام که این هدف‌گذاری و ساختار، از ظرفیت چندانی برای پرداختن به اخبار، رویدادها و حاشیه‌های معماری برخوردار نیست و این موضوع، به میزان زیادی از تاثیرگذاری بیشتر زروان می‌کاهد. از این‌رو، تصمیم گرفتم، همزمان با آغاز هشتمین سال فعالیت زروان، وبلاگ جدیدی، فعلا به شکل آزمایشی و با عنوان موقت +زروان، به نشانی http://zorwanplus.persianblog.ir ایجاد کنم که با ساختاری سیال و انعطاف‌پذیر، و نیز با نگاهی انتقادی، عمدتا به پوشش اخبار، رویدادها و حاشیه‌های معماری، به ویژه در ایران، بپردازد و بتواند تا اندازه‌ای، نقیصه موجود در زروان را برطرف کند.


بدیهی است پوشش کامل اخبار، رویدادها و حاشیه‌های معماری، به ویژه در ایران، بدون همکاری تمام خوانندگان از سراسر کشور، امکان‌پذیر نیست. از این‌رو، رویکرد +زروان، رویکردی تعاملی و مبتنی بر رابطه دوسویه با خوانندگان خواهد بود و تمام همراهان زروان می‌توانند از این پس، اخبار، رویدادها و حاشیه‌های معماری مربوط به محل سکونت، کار و تحصیل‌شان را، از طریق این وبلاگ جدید، به اشتراک بگذارند. با توجه به این رویکرد، انعکاس اخبار، فعالیت‌ها و پروژه‌های دانشجویی دانشگاه‌های مختلف، البته با همکاری دانشجویان و مدرسان معماری سراسر کشور و نیز معرفی فعالیت‌ها و نوشته‌های وبلاگ‌نویسان معماری، از دستورکارهای ویژه +زروان است.

امیدوارم وبلاگ جدید +زروان که از اول آبان 1389، آغاز به کار می‌کند، با مشارکت فعال شما خوانندگان و همراهان همیشگی زروان، به تدریج جایگاه خود را در فضای مجازی معماری ایران پیدا کند و همانند زروان، تجربه موفقی را رقم بزند. همچنین، در راستای رویکرد تعاملی +زروان، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را درباره عنوان و رویکرد این وبلاگ، مطرح کنید تا در صورت لزوم، عنوان و رویکرد آن مورد بازنگری قرار گیرد.موضوعات: درباره وبلاگ