بهرام شیردل: 38 سال است معمارم، اما هنوز یک برنامه 30 ‌ساله دیگر دارم

بخشی از سخنان بهرام شیردل در مراسم تقدیر خویش:

امروز به این موضوع پی بردم که دقیقا 38 سال است معمار هستم، اما هنوز یک برنامه 30 ‌ساله دیگر برای این کار دارم.

رضا دانشمیر، بهرام شیردل، بهرام شکوهیان، احمد زهادی، کورش رفیعی

ملت و همچنین خوشبختانه دولت ما، خودش را در دنیای قرن بیستم تثبیت می‌کند و آینده جدیدی را که استوار شده در تاریخ درخشان، در برمی‌گیرد. من فکر می‌کنم و مطمئن هستم که معماران ایران جایگاه خاصی در مطرح کردن معماری کشورمان در جهان دارند و با این جایگاه، می‌توانند معماری ایران را به کل دنیا ثابت کنند.

می‌دانم با اینکه این جایگاه شاید تا به حال، در این قرن حاضر و متاسفانه در قرن گذشته تثبیت نشده است، ولی از همکاران و دوستان معمار دعوت می‌کنم تا بتوانیم جایگاه کامل و درستی را در جهان به دست آوریم. معماری ایرانی، قرن‌ها و قرن‌ها، این جایگاه فاخر را داشته است، حال شاید به دلیل برخی مسائل قرن بیستم، از دست رفته است، ولی اکنون یک قرن جدید روبروی ما است.

/ 6 نظر / 38 بازدید
شهـلاجـون

سـلام دوس جونم ، وبت خیلی خوبه ، اومدم اینجا تا دعوتت کنم به وبم، تو وبم کلی جـوک و اس ام اس جدید دارم اگه مارو قابل دونستی خیلی خوشحال میشم بهم فقط یه سربزنی،مطمئنم که پـشیمون نمیشی، میتونیم دوستای خوبی برا هم باشـیم،تبادل لینک اتوماتیک هم داریم، مرسی عزیزم، منتظرمــاااا.......... . http://jok-sms72.mihanblog.com/

کلا بهرام شیردل حالش خوب نیست!

تو خوبی...

سمیراکشاورزی

من خودم این نشست رو بودم و این جمله استاد رو شنیدم. عالی بود، استاد پر از انرژیه.... براشون آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم [لبخند]

نوید

استاااااده. یه وقتی از دیکانس و فولد حرف میزد که همه خانه ونتوری رو خفن ترین اثر معماری غرب میدونستن. درود بر همتش که می خواد این راهو ادامه بده.

محمدرضا میکائیل زاده

معماری و نیازها- چقدر لذت بخش است این معماری- اینکه نیازهای همه جانبه رو جواب بدی و بعدشم تندیس گونه نماد بسازی...